Home » Пријавена за исчезната 21-годишна девојка од Албанија која студирала во Скопје

Пријавена за исчезната 21-годишна девојка од Албанија која студирала во Скопје

by Журнал.мк

Девојка од Албанија која студирала во Скопје вчера била пријавена за исчезната, потврдија и од Министерството за внатрешни работи.

Од рано утрово по социјалните мрежи се споделува информација дека се бара дваесет и еднодишната Ени.

Според објавата Енкеледа Чела висока е 160 сантиметри има црвено кафеава коса, кафени очи и носи протези на горните заби. Во моментот на исчезнувањето била облечена во фармерки и црна јакна, а на себе носела ранец.

-На 30.03.2024 во ПО Петровец Г.Т. пријавила дека Е.Ч.(20) од Република Албанија се оддалечила од домот во Скопје каде престојува. Се преземаат мерки за пронаоѓање на лицето, велат од МВР.

Според неофицијални информации, исчезнатото девојче оставило порака дека „ќе оди на другиот свет“. Засега официјално не се соопштува во кој правец е насочена истрагата.

You may also like

About Us

Журнал МК е независен информативен портал.

Адреса: 8 Ударна Бригада 20б, Скопје, МК
Телефон: + 389 2 3217 815
Email: info @ zurnal.mk

@2022 – All Right Reserved. Designed and Developed by Anet.com.mk

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More