Home » Претседателот на Синдикатот на контрола за летање повикан во полиција

Претседателот на Синдикатот на контрола за летање повикан во полиција

by Журнал

Александар Тасевски, синдикалецот на М-НАВ, е повикан од полицијата, затоа што наводно упатувал закани преку Фејсбук кон раководството на Контролата на летови.

Тасевски за „Сител“ дал изјава дека не се заканувал, туку дека ги откривал злоупотребите мна раководителите за новите вработувања. Детали најави дека ќе соопшти утре

Тој е претседателот на Синдикатот во контрола на летање, а во полиција бил пријавен од менаџментот на М-НАВ.

You may also like

About Us

Журнал МК е независен информативен портал.

Адреса: 8 Ударна Бригада 20б, Скопје, МК
Телефон: + 389 2 3217 815
Email: info @ zurnal.mk

@2022 – All Right Reserved. Designed and Developed by Anet.com.mk

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More