Home » Претрес во Охрид, приведено едно лице, пронајдена дрога

Претрес во Охрид, приведено едно лице, пронајдена дрога

by Журнал

Вчера во 17.05 часот во Охрид, полициски службеници од Одделението за недозволена трговија со дрога и оружје при СВР Охрид го привеле Ѓ.Ј.(53) од Охрид.

Како што соопшти МВР, при претрес во неговиот дом, извршен со судска наредба, биле пронајдени и одземени марихуана и предмети со остатоци од марихуана.

Со него бил извршен службен разговор во полициска станица и по целосно документирање на случајот, против него ќе биде поднесен соодветен поднесок.

You may also like

About Us

Журнал МК е независен информативен портал.

Адреса: 8 Ударна Бригада 20б, Скопје, МК
Телефон: + 389 2 3217 815
Email: info @ zurnal.mk

@2022 – All Right Reserved. Designed and Developed by Anet.com.mk

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More