Home » Престрелка во кафеана во Чаир – има и повредени

Престрелка во кафеана во Чаир – има и повредени

by Журнал.мк

Попладнево поголема група на специјални полициски сили како и брза помош е забележана како се упатува во правец на Бит Пазар. МВР пред малку за Инфомакс и официјално го потврди случајот посочувајќи дека се работело за апсење по престрелка во угостителски објект.

-Денеска (22.02.2024) околу 15 часот полициски службеници од Единицата за интервентна полиција при СВР Скопје го лишија од слобода А.„Н“, постапувајќи по пријава дека околу 14 часот во угостителски објект на ул. „Ќемал Сејфула“ во Скопје пукал во Е.С. и му нанел повреда во ногата. По документирање на случајот ќе биде поднесен соодветен поднесок до ОЈО Скопје.

You may also like

About Us

Журнал МК е независен информативен портал.

Адреса: 8 Ударна Бригада 20б, Скопје, МК
Телефон: + 389 2 3217 815
Email: info @ zurnal.mk

@2022 – All Right Reserved. Designed and Developed by Anet.com.mk

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More