Home » Пресек температури во 17 часот: Кој град беше најтопол во Македонија?

Пресек температури во 17 часот: Кој град беше најтопол во Македонија?

by Журнал.мк

Денес максималните температури беа 22 Попова Шапка, 24 Лазарополе, 26 Маврови Анови, 27 Крушево, 30 Охрид, 32 Претор, Берово, 33 Крива Паланка, 34 Прилеп, Тетово, 36 Скопје-Зајчев Рид, Битола, Виница, 37 Скопје-Петровец, Штип, Струмица, 38 Кавадарци, Гевгелија, 39 Велес, велат од УХМР.

Времето до крајот на денот ќе биде сончево и многу топло со мала до умерена локална облачност и слаб до умерен ветер од западен правец. Во текот на ноќта ќе има појава на мала до умерена облачност и ќе дува слаб ветер од променлив правец, соопштија од УХМР.

Утре времето ќе биде сончево и многу топло со мала до умерена облачност. Ќе дува слаб до умерен, а наместа повремено засилен ветер од западен правец. Во ноќните часови кон петок ќе биде нестабилно со пороен дожд и грмежи, локално во форма на невреме.
Минималната температура ќе биде во интервал од 12 до 20, а максималната ќе достигне од 29 до 38 степени. UV=8

Во Скопје во текот на денот сончево и многу топло со слаб до умерен ветер претежно од западен правец. Во ноќните часови ќе биде нестабилно со пороен дожд, грмежи и засилен ветер. Минималната температура ќе се спушти до 18, а максималната ќе достигне до 36 степени.

You may also like

About Us

Журнал МК е независен информативен портал.

Адреса: 8 Ударна Бригада 20б, Скопје, МК
Телефон: + 389 2 3217 815
Email: info @ zurnal.mk

@2022 – All Right Reserved. Designed and Developed by Anet.com.mk

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More