10.8 C
Skopje
Thursday, December 8, 2022

Прекрасна трудница: Турската актерка Бергузар Корел во црно-бела креација пееше во празнична емисија

Најчитани вести

Бергузар Корел гостуваше во празнична емисија. Турската актерка, која кај нас е најпозната по улогите на Шехерезад и Азизе во сериите „1001 ноќ“ и „Далеку од дома“, пееше во специјалното издание на шоуто „The Voice Turkey“, во кое се натпреваруваа и други славни личности од Турција.

На сцената, 37-годишната ѕвезда изгледаше прекрасно во црно-бела креација на едно рамо.

Бергузар Корел
Бергузар Корел

Убавата Турчинка моментално е во последниот триместар од втората бременост.

Бергузар Корел

Бергузар го очекува второто дете со актерот Халит Ергенч со кого е во брак 10 години.

Бергузар Корел

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести