21.8 C
Skopje
Saturday, July 2, 2022

Прекрасна изведба и препознатлива емоција: Слушнете го најновото дело на Кристина Колевска од Прилеп

Најчитани вести

После нејзината прва песна насловена како “Збогум, збогум”, Кристина Колевска од Прилеп продолжува да работи на својата музичка кариера.

Се работи за талентиран женски вокал од кого се очекува многу во иднина.

Најновото дело на Кристина е одличната преработка со нов аранжман на македонската народна песна “Море сокол пие”.

Уживајте во продолжение:

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com