Home » Прекин во водоснабдувањето во населбата Црногорци

Прекин во водоснабдувањето во населбата Црногорци

by Журнал

Поради настанат дефект на водоводната мрежа (пукната цевка со профил ф300 мм), денес од 09:30 часот, без вода ќе бидат корисниците во населбата Црногорци, информираат од ЈП „Водовод“ Охрид.

Екипи на претпријатието се на терен, до завршување со санацијата.

You may also like

About Us

Журнал МК е независен информативен портал.

Адреса: 8 Ударна Бригада 20б, Скопје, МК
Телефон: + 389 2 3217 815
Email: info @ zurnal.mk

@2022 – All Right Reserved. Designed and Developed by Anet.com.mk

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More