Home » Прегазил пешак, па избегал со автомобилот

Прегазил пешак, па избегал со автомобилот

by Журнал

Во СВР Тетово вчера околу 11:40 часот пријавено е дека на улица „Косовска“ во Тетовo патничко моторно возило удрило во 64-годишниот Т.А. од Тетово, по што го напуштило местото на настанот.

-Во несреќата, пешакот се здобил со тешки телесни повреди, констатирани во тетовската Клиничка болница. На местото на несреќата увид извршила екипа од Секторот за внатрешни работи Тетово, информираат од СВР Тетово.

Се преземаат мерки за пронаоѓање на возилото и расчистување на случајот.

You may also like

About Us

Журнал МК е независен информативен портал.

Адреса: 8 Ударна Бригада 20б, Скопје, МК
Телефон: + 389 2 3217 815
Email: info @ zurnal.mk

@2022 – All Right Reserved. Designed and Developed by Anet.com.mk

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More