Home » Познато е кој ќе биде домаќин на 96. доделување на Оскарите

Познато е кој ќе биде домаќин на 96. доделување на Оскарите

by Lina Muslija

Џими Кимел ќе се врати на сцената по четврти пат како водител на Оскарите.

Познатиот водител и комичар ќе биде домаќин на 96. доделување на Оскарите, а неговата сопруга Моли МекНирни ќе биде извршен продуцент на телевизиската емисија.

„Отсекогаш сонував да бидам домаќин на Оскарите точно четири пати“, се пошегува Кимел, а извршниот директор на Академијата Бил Крамер и претседателката на Академијата Џенет Јанг рекоа дека се „задоволни што Џими ќе се врати како водител, а Моли како извршен продуцент“.

Инаку, поради штрајкот во Холивуд се шпекулираше за потенцијално одложување на датумот на доделувањето на Оскарите, но сега се знае дека доделувањето на наградите ќе се одржи според планираниот датум, на 10 март 2024 година.

You may also like

About Us

Журнал МК е независен информативен портал.

Адреса: 8 Ударна Бригада 20б, Скопје, МК
Телефон: + 389 2 3217 815
Email: info @ zurnal.mk

@2022 – All Right Reserved. Designed and Developed by Anet.com.mk

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More