Home » Познати се паровите: Клубовите од Манчестер се избегнаа во полуфиналето на ФА Купот

Познати се паровите: Клубовите од Манчестер се избегнаа во полуфиналето на ФА Купот

by Lina Muslija

Манчестер Јунајтед излезе како победник од драмата со Ливерпул на „Олд Трафорд“, а веднаш по тој дуел беше извршена ждрепката за полуфиналето во ова натпреварување, односно ги имаме паровите за соочувањата на „Вембли“.

Овие дуели ќе се играа наредниот месец и тоа на 20 и 21, а „џекпотот“ во излекувањето го доби клубот од „Олд Трафорд“ кој ќе се соочи со најпријатното изненадување Ковентри.

Тоа е тим кој вчера го шокираше Вулверхемптон на негов терен и останува да се види дали ќе може да направи уште едно „чудо“ против уште посилен ривал во името на „црвените ѓаволи“.

Вториот пар е Челси-Манчестер Сити, меч кој за „сините“ е можеби и најважниот во оваа сезона со оглед на тоа што ФА Купот им е единствена шанса да обезбедат место во Европа во наредната сезона.

„Граѓаните“ пак ќе сакаат да го одбранат трофејот, односно до таа цел ги дели уште два чекори.

You may also like

About Us

Журнал МК е независен информативен портал.

Адреса: 8 Ударна Бригада 20б, Скопје, МК
Телефон: + 389 2 3217 815
Email: info @ zurnal.mk

@2022 – All Right Reserved. Designed and Developed by Anet.com.mk

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More