18.8 C
Skopje
Thursday, July 7, 2022

Познатата пејачка се огласи од комбе на Итната помош и го откажа настапот во Македонија

Најчитани вести

Пејачката Сенида Хајдарпашиќ заврши во возилото за брза помош поради лошата здравствена состојба по настап.

Популарната Сенидах мораше да ги откаже следните настапи, а од амбулантното возило направи фотографија додека прима инфузија, а сега, како што вели, следи закрепнување.

– Мојот поглед по синоќешниот настап … Се мачам веќе неколку дена и патував на настапи со ужасна болка, апчиња и инјекции, но синоќа моето тело рече стоп! Нема да одиш никаде и така завршив во брза помош. На овој начин би сакал да се извинам од сите што ги купиле билетите, ќе дојдам што е можно поскоро. Пред нас има многу настапи, но за да го спречиме откажувањето, ќе го излечиме ова за неколку дена и продолжуваме со полна пареа “, напиша пејачката во објавата на Инстаграм.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com