Home » Пожар во Ново Лисиче, црн чад се шири низ целата населба

Пожар во Ново Лисиче, црн чад се шири низ целата населба

by Журнал.мк

Пожар изби во скопската населба Ново Лисиче.

До редакцијата на „Макфакс“ пристигнаа фотографии на кои се гледа густ црн чад кој се шири низ целата населба.

Засега немаме конкретни информации што гори, ниту дали се упатени противпожарните екипи на лице место.

Наскоро поопширно…

You may also like

About Us

Журнал МК е независен информативен портал.

Адреса: 8 Ударна Бригада 20б, Скопје, МК
Телефон: + 389 2 3217 815
Email: info @ zurnal.mk

@2022 – All Right Reserved. Designed and Developed by Anet.com.mk

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More