Home » Пожар во караоке бар во Индонезија – 19 лица загинаа

Пожар во караоке бар во Индонезија – 19 лица загинаа

by Журнал.мк

Најмалку 19 лица загинаа во пожар што избувна рано утринава во караоке бар во индонезиската провинција Западна Папуа, по тепачка меѓу ривалски банди, соопшти полицијата.

Едно лице е смртно избодено со нож пред да биде запалено заедно со најмалку 18 лица кои останале заробени внатре, изјави полициски претставник, пренесува Ројтерс.

Полицијата соопшти дека тепачките меѓу младите се вообичаени, но дека ова е прв пат да има толку многу мртви.

Околностите на несреќата се истражуваат, а се уште не се знае дали бројот на загинатите е конечен.

You may also like

About Us

Журнал МК е независен информативен портал.

Адреса: 8 Ударна Бригада 20б, Скопје, МК
Телефон: + 389 2 3217 815
Email: info @ zurnal.mk

@2022 – All Right Reserved. Designed and Developed by Anet.com.mk

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More