Home » Пожар избувнал во женското одделение во затворот во „Идризово“

Пожар избувнал во женското одделение во затворот во „Идризово“

by Журнал.мк

Околу два часот по полноќ, избувнал пожар во женското одделение во затворот „Идризово“, дознава Слободен печат.

Како што дознаваме пожарот бил подметнат од осудениците, а гореле постелнини и душеци.

Повеќе детали се очекуваат во текот на денот.

You may also like

About Us

Журнал МК е независен информативен портал.

Адреса: 8 Ударна Бригада 20б, Скопје, МК
Телефон: + 389 2 3217 815
Email: info @ zurnal.mk

@2022 – All Right Reserved. Designed and Developed by Anet.com.mk

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More