Home » Повредените во пукањето во Тетово се борат за живот

Повредените во пукањето во Тетово се борат за живот

by Журнал

Двајцата браќа од тетовско Гајре кои беа повредени во престрелката пред Ургентниот центар во кругот на тетовската болница – сè уште се во критична состојба.

Едниот од нив има е со тешки прострелни рани во градниот кош и во стомакот, хоспитализирани се на КАРИЛ. Пукањето се случило на 11-ти јануари околу 18 часот, упасени се четворица.

Според министерот за здравство Меџити на инцидентот му претходеле лични нерасчистени проблеми меѓу инволвираните и дека нема никаква врска со болницата. Кој пукал и што бил мотивот за престрелката ќе биде познато по расчистување на случајот.

You may also like

About Us

Журнал МК е независен информативен портал.

Адреса: 8 Ударна Бригада 20б, Скопје, МК
Телефон: + 389 2 3217 815
Email: info @ zurnal.mk

@2022 – All Right Reserved. Designed and Developed by Anet.com.mk

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More