Home » Повлечен небезбеден производ Милка Орео ако сте го купиле вратете го во маркет

Повлечен небезбеден производ Милка Орео ако сте го купиле вратете го во маркет

by Журнал.мк

Соопштение на Агенција за Храна:

Операторот со храна ТД Нелт СТ ДООЕЛ, врши отповикување на следниот производ:

Назив на производот: Чоколаден бар Милка Орео 37гр.
Сериски број/лот: OSK0934652
Рок на употреба: 18.08.2024
Причина за отповикување: Присуство на пластични фрагменти.

Производител: Mondelez Polska Production SP Zoo
Увозник во РСМ: ТД Нелт СТ ДООЕЛ
Дистрибутер во ТД Нелт СТ ДООЕЛ

Доколку сте купиле од овој производ треба да го вратите во продавницата во која сте пазаруале.

You may also like

About Us

Журнал МК е независен информативен портал.

Адреса: 8 Ударна Бригада 20б, Скопје, МК
Телефон: + 389 2 3217 815
Email: info @ zurnal.mk

@2022 – All Right Reserved. Designed and Developed by Anet.com.mk

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More