Home » Потрага по маж осомничен за пукање во центарот на Сараево: полициска акција во Босна и Херцеговина

Потрага по маж осомничен за пукање во центарот на Сараево: полициска акција во Босна и Херцеговина

by Журнал

Сараевската полиција објави потрага по машко лице кое се поврзува со пукањето во ресторанот „Кве Паса“ во центарот на Сараево.

Престрелката се случила синоќа кога биле ранети две млади момчиња на возраст од 23 години. На еден од нив му биле констатирани полесни физички повреди во пределот на десната рака, а по укажаната помош бил пуштен на домашно лекување. На другиот човек му биле констатирани сериозни повреди опасни по живот и бил задржан во Клиничкиот центар на Универзитетот во Сараево.

Кривичното дело на сторителот е квалификувано како „убиство во обид“, а според информациите од истрагата, човекот по кој е распишана потрага е државјанин на Босна и Херцеговина, јавуваат сараевските медиуми.

Престрелката се случила синоќа во сараевската населба Џиџиковац во 20 часот и 50 минути.

You may also like

About Us

Журнал МК е независен информативен портал.

Адреса: 8 Ударна Бригада 20б, Скопје, МК
Телефон: + 389 2 3217 815
Email: info @ zurnal.mk

@2022 – All Right Reserved. Designed and Developed by Anet.com.mk

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More