Home » Посебен режим на сообраќај во вторник и среда (21 и 22.11.2023) во Скопје

Посебен режим на сообраќај во вторник и среда (21 и 22.11.2023) во Скопје

by Журнал.мк

Министерството за внатрешни работи ги известува граѓаните на Скопје дека на 21 и 22 ноември 2023 (вторник и среда) поради пристигнувањето на поголем број на странски делегации, Единицата за безбедност на патниот сообраќај ќе преземе мерки за посебен режим на сообраќајот по сообраќајниците на поширокото градско подрачје.

За таа цел Секторот за внатрешни работи Скопје апелира до граѓаните да ги почитуваат наредбите што ги издаваат полициските службеници по сообраќајниците.

You may also like

About Us

Журнал МК е независен информативен портал.

Адреса: 8 Ударна Бригада 20б, Скопје, МК
Телефон: + 389 2 3217 815
Email: info @ zurnal.mk

@2022 – All Right Reserved. Designed and Developed by Anet.com.mk

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More