Home » Порано најубавата жена на светот искрено: Се изгладнував на најлош можен мачин

Порано најубавата жена на светот искрено: Се изгладнував на најлош можен мачин

by Lina Muslija

Најлошо за неа, вели таа, бил десетдневниот Master Cleanse, модифициран пост со сок кој не дозволува консумирање храна. „Тоа вклучува само пиење солена вода и билен лаксативен чај десет дена по ред“, вели 58-годишната Линда.

„Неколку пати го пробав Master Cleanse, но прибегнав и кон медицинско чистење, земајќи пијалок во прав чија основа беше оризот“, додаде таа. Таа отиде и во We Care Spa каде пиела само течности, главно вода со лимон и нане и чаеви. Нејзиното здравје тогаш било многу лошо, вели таа.

„Во 90-тите, манекенките мораа да се прилагодат за да им одговара облеката“, рече таа.

“Се изгладнував на најлош можен начин. Никогаш повеќе нема да се лишам така и да направам нешто такво”, додала некогаш најубавата жена на светот.

Инаку, Линда неодамна се присети на едно трауматично искуство од почетокот на кариерата и откри како била принудена да се фотографира разголена кога имала само 16 години.

You may also like

About Us

Журнал МК е независен информативен портал.

Адреса: 8 Ударна Бригада 20б, Скопје, МК
Телефон: + 389 2 3217 815
Email: info @ zurnal.mk

@2022 – All Right Reserved. Designed and Developed by Anet.com.mk

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More