Home » Поранешни и актуелни директори на Малмед пред Анкетната комисија за скандалот „Онкологија“

Поранешни и актуелни директори на Малмед пред Анкетната комисија за скандалот „Онкологија“

by Журнал.мк

Со сослушување на поранешни и актуелни директори на агенцијата за лекови Малмед продолжи Анкетната комисија за сканалот „Онкологија“.

Пратениците од Малмед не добија ниту целосна документација, ниту пак конкретни одговори на поголем дел од прашањата поврзани со лековите за онкологија.

Актуелните раководители Љирим Шабани и Роберт Бекироски од пратениците побараа прашањата да им ги пратат на писмено, за да достават одговори бидејќи обемна била документацијата.

You may also like

About Us

Журнал МК е независен информативен портал.

Адреса: 8 Ударна Бригада 20б, Скопје, МК
Телефон: + 389 2 3217 815
Email: info @ zurnal.mk

@2022 – All Right Reserved. Designed and Developed by Anet.com.mk

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More