Home » Поранешната лидерка во Мјанмар осуден на 4 години затвор

Поранешната лидерка во Мјанмар осуден на 4 години затвор

by Журнал.мк

Судот во Мјанмар, земја под воена управа, денеска ја осуди соборената лидерка Аунг Сан Су Чи на четири години затвор.

На нобеловката Су Чи (76) и се суди во повеќе од десетина случаи за кои се соочува со вкупна максимална казна од повеќе од 100 години затвор, пренесува „Ројтерс“.

Таа ги негира сите обвиненија.

You may also like

About Us

Журнал МК е независен информативен портал.

Адреса: 8 Ударна Бригада 20б, Скопје, МК
Телефон: + 389 2 3217 815
Email: info @ zurnal.mk

@2022 – All Right Reserved. Designed and Developed by Anet.com.mk

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More