Home » ПОРАКАТА НА ГРУБИ до директорите на ДУИ: Не ги прифаќајте решенијата на Меџити, земете одмор или боледување!

ПОРАКАТА НА ГРУБИ до директорите на ДУИ: Не ги прифаќајте решенијата на Меџити, земете одмор или боледување!

by Журнал

Вчера во јавноста излезе вибер пораката што ја испратил министерот Груби до директорите на ДУИ во која им се посочува да не ги прифаќаат и да не ги потпишуваат решенијата од министерот Фатмир Меџити кој наскоро ќе биде сменет.

– Почитувани, ниту еден наш директор за здравство да НЕ прифаќа никакво решение на министерот во заминување Фатмир Меџити, доколку му треба годишен одмор, боледување или едноставно не ја прифаќа евентуалната одлука на министерот, се вели во пораката на Груби што ја има испратено до директорите на ДУИ во Клиничкиот центар.

Вчера и министерот Меџити беше свесен за ваквата порака на Груби каде прокоментира дека не планира да смени никој од директорите кои се поставени од страна на ДУИ и притоа ги повика надлежните институции да проверат дали навистина дел од директорите на ДУИ се болни.

You may also like

About Us

Журнал МК е независен информативен портал.

Адреса: 8 Ударна Бригада 20б, Скопје, МК
Телефон: + 389 2 3217 815
Email: info @ zurnal.mk

@2022 – All Right Reserved. Designed and Developed by Anet.com.mk

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More