Home » Порака од Лорд Пич, специјалниот претставник на британскиот премиер за Западен Балкан

Порака од Лорд Пич, специјалниот претставник на британскиот премиер за Западен Балкан

by Журнал.мк

Порака од Лорд Пич, специјалниот претставник на британскиот премиер за Западен Балкан:

„Честитки до Гордана Силјановска Давкова, претседателка на Северна Македонија. Обединетото Кралство очекува зајакнување на долгогодишното партнерство помеѓу нашите земји, унапредување на трговските односи и проширување на заедничката посветеност на безбедноста и соработката во рамките на колективната одбрана како дел од НАТО”.

You may also like

About Us

Журнал МК е независен информативен портал.

Адреса: 8 Ударна Бригада 20б, Скопје, МК
Телефон: + 389 2 3217 815
Email: info @ zurnal.mk

@2022 – All Right Reserved. Designed and Developed by Anet.com.mk

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More