Home » Поплавени домови во Волково

Поплавени домови во Волково

by Журнал.мк

Големото невреме кое денеска го зафати скопскиот регион предизвика поплави во скопско Волково.

Обилните врнежи ги поплавија домовите и подрумите на жителите на Волково. Екипата на Сител на терен затекна жители на ова скопско село како се справуваат со последиците од невремето.

Од ЕВН информираа дека е прекинато снабдувањето со електрична енергија во Волково.

You may also like

About Us

Журнал МК е независен информативен портал.

Адреса: 8 Ударна Бригада 20б, Скопје, МК
Телефон: + 389 2 3217 815
Email: info @ zurnal.mk

@2022 – All Right Reserved. Designed and Developed by Anet.com.mk

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More