Home » Поплава на Токсикологија, пукнала цевка од парно и истекла вода насекаде

Поплава на Токсикологија, пукнала цевка од парно и истекла вода насекаде

by Журнал.мк

Ноќеска на Клиниката за Токсикологија избило поплава откако пукнала цевка на радијатор на третиот кат, потврдија за Фокус вработени на Клиниката.

Како што велат, вода истекла надолу, се до подрумските простории.

Пред неколку дена вработени во клиниката преку медиумите предупредија за можна хаварија, бидејќи, како што рекоа, Токсикологија не е осигурана.

You may also like

About Us

Журнал МК е независен информативен портал.

Адреса: 8 Ударна Бригада 20б, Скопје, МК
Телефон: + 389 2 3217 815
Email: info @ zurnal.mk

@2022 – All Right Reserved. Designed and Developed by Anet.com.mk

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More