Home » Полноќно гласање: Разрешени Фатмир Меџити и Азир Алиу!

Полноќно гласање: Разрешени Фатмир Меџити и Азир Алиу!

by Журнал

Заврши расправата по предлогот за разрешување на министерите за здравство Фатмир Меџити, и министерот за информатичко општество и администрација Азир Алиу.

„За“ гласаа 62 пратеник, „против“ нема, „воздржани“ нема.

Вкупно 103 пратеници има во салата.

Меџити и Алиу се разрешуваат на предлог на техничкиот премиер Талат Џафери, откако тие се изјаснија дека го поддржуваат лидерот на Алијаса за Албанците, Арбен Таравари кој најави дека ќе ја поддржи албанската опозиција на изборите.

You may also like

About Us

Журнал МК е независен информативен портал.

Адреса: 8 Ударна Бригада 20б, Скопје, МК
Телефон: + 389 2 3217 815
Email: info @ zurnal.mk

@2022 – All Right Reserved. Designed and Developed by Anet.com.mk

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More