Home » Полициска акција во Скопје – приведени млади лица, кај нив полицијата пронашла марихуана!

Полициска акција во Скопје – приведени млади лица, кај нив полицијата пронашла марихуана!

by Журнал.мк

На 07.01.2022 во 00.05 часот на подрачјето на Центар, полициски службеници од Единицата за интервентна полиција при СВР Скопје го лишиле од слобода Р.Е.(23) од Скопје затоа што кај него била пронајдена марихуана. По целосно документирање на случајот ќе биде поднесен соодветен поднесок.

На 06.01.2022 во 22.00 часот на подрачјето на Аеродром, полициски службеници од Единицата за интервентна полиција при СВР Скопје го лишиле од слобода М.М.(33) од Скопје затоа што кај него била пронајдена марихуана. По целосно документирање на случајот ќе биде поднесен соодветен поднесок.

На 06.01.2022 во 13.30 часот на подрачјето на Лисиче, полициски службеници од Единицата за интервентна полиција при СВР Скопје ги лишиле од слобода В.П.(21) и Д.К.(19), двајцата од Скопје, затоа што кај нив биле пронајдени марихуана, дробилка и ризла. По целосно документирање на случајот ќе биде поднесен соодветен поднесок.

На 06.01.2022 во 20.40 часот на подрачјето на Чаир, полициски службеници од Единицата за интервентна полиција при СВР Скопје го лишиле од слобода Е.А.(21) од Скопје затоа што кај него била пронајдена марихуана. По целосно документирање на случајот ќе биде поднесен соодветен поднесок.

You may also like

About Us

Журнал МК е независен информативен портал.

Адреса: 8 Ударна Бригада 20б, Скопје, МК
Телефон: + 389 2 3217 815
Email: info @ zurnal.mk

@2022 – All Right Reserved. Designed and Developed by Anet.com.mk

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More