Home » Полицијата трага по 16-годишно момче од Скопје кое се оддалечило од установа за згрижување

Полицијата трага по 16-годишно момче од Скопје кое се оддалечило од установа за згрижување

by Журнал

Вчера во полициската станица Карпош, од Јавната установа за згрижување деца со воспитно – социјални проблеми и нарушено поведение – Скопје било пријавено дека од установата се оддалечил нивниот штитеник Д.Д. на возраст од 16 години, од Скопје.

Тој и претходно повеќе пати се оддалечувал и бил пронаоѓан и враќан назад. Се преземаат мерки за пронаоѓање на лицето, велат од МВР.

You may also like

About Us

Журнал МК е независен информативен портал.

Адреса: 8 Ударна Бригада 20б, Скопје, МК
Телефон: + 389 2 3217 815
Email: info @ zurnal.mk

@2022 – All Right Reserved. Designed and Developed by Anet.com.mk

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More