Home » Полицијата откри 20 возачи без возачка дозвола

Полицијата откри 20 возачи без возачка дозвола

by Журнал.мк

За време на вчерашните сообраќајни контроли во Скопје, од запрените возила кај 20 возачи е утврдено дека немаат возачка дозвола, Најмногу казни се изречени за брзо возење, но и за возење под дејство на алкохол.

Министерството за внатрешни работи соопшти дека за време на засилените акциски контроли на територијата на град Скопје изречени се вкупно 114 мерки, меѓу кои за возење повеќе од дозволената брзина 30 санкции, 12 мерки за возење под дејство на алкохол, 20 санкции за возење без возачка дозвола.

Изречени се 12 мерки за технички неисправни и нерегистрирани возила, пет за возач почетник.

Полицијата предупредува дека и во наредните денови ќе продолжи со засилените сообраќајни контроли и апелира до граѓаните да ги почитуваат сообраќајните правила и прописи.

You may also like

About Us

Журнал МК е независен информативен портал.

Адреса: 8 Ударна Бригада 20б, Скопје, МК
Телефон: + 389 2 3217 815
Email: info @ zurnal.mk

@2022 – All Right Reserved. Designed and Developed by Anet.com.mk

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More