Home » Полицаец играл нинтендо на должност и добил необична казна

Полицаец играл нинтендо на должност и добил необична казна

by Журнал.мк

Полицаец во Јапонија имал многу проблеми на работа поради неговото хоби.

Тој додека бил на должност, времето го поминал играјќи Nintendo Switch.

Конзолата ја чувал во просторија за одмор, а била откриена при неодамнешна инспекција, и тоа поврзана со телевизор.

Како што подоцна покажала истрагата, овој полицаец дури 17 часа играл Nintendo Switch, а во своја одбрана рекол дека тоа го направил „само кога има малку инциденти“.

Полициската станица Тенри соопшти дека овој службеник ќе биде казнет, ​​а на прилично необичен начин – од платата ќе му биде одбиено онолку, колку што би заработил за 17 часа, бидејќи толку играл Нинтендо.

You may also like

About Us

Журнал МК е независен информативен портал.

Адреса: 8 Ударна Бригада 20б, Скопје, МК
Телефон: + 389 2 3217 815
Email: info @ zurnal.mk

@2022 – All Right Reserved. Designed and Developed by Anet.com.mk

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More