28.8 C
Skopje
Friday, May 27, 2022

Полицајци морале да пукаат во Струмица откако биле нападнати од повеќе лица

Најчитани вести

На 03.01.2021 во 24.00 часот на ул.„Бетовенова“ од полициски службеници од СВР Струмица бил лишен од слобода Ш.М.(32) од Струмица за повеќе сторени кривични дела и одредена мерка притвор. При преземање на мерките за негово приведување, повеќе лица ги нападнале полициските службеници со тврди предмети, при што од страна на полициските службеници биле испукани неколку предупредувачки куршуми во воздух. За лицата ќе бидат преземени соодветни мерки. Ш.М. бил спроведен до Затвор Скопје за издржување на казната.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com