Home » Почна враќањето на оградата околу Владата

Почна враќањето на оградата околу Владата

by Журнал.мк

Утрово почна враќањето на оградата околу Владата. На Илинденска бр.2 се забележани работници кои ја враќаат железната ограда околу зградата.

На втората владина седница одржана од новата Влада предводена од ВМРО-ДПМНЕ беше донесена одлука за враќање на железната ограда која претходната власт ја отстрани.

Подоцна истиот ден оградата беше лоцирана и како што изјави новоназначениот директор на СОЗР таа била најдена во незаводна состојба.

Оградата околу зградата на Владата висока 2,5 метри беше поставена во 2015 година, кога зградата доби нова барокна фасада. Чинеше околу 700 илјади евра.

You may also like

About Us

Журнал МК е независен информативен портал.

Адреса: 8 Ударна Бригада 20б, Скопје, МК
Телефон: + 389 2 3217 815
Email: info @ zurnal.mk

@2022 – All Right Reserved. Designed and Developed by Anet.com.mk

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More