19.8 C
Skopje
Tuesday, July 5, 2022

Почина поранешниот фудбалски судија Беким Баута

Најчитани вести

Поранешниот македонски фудбалски судија Беким Баута, кој долги години беше делител на правдата во македонската Прва лига почина денеска после тешка болест.

Баута беше интернационален судија со знакот на ФИФА, судеше многу мечеви во македонската лига, беше и дел од Управиот одбор на Фудбалската федерација на Македонија (ФФМ) и остави силен белег во македонскиот фудбал од независноста до сега. Баута е роден во 1961 година.

Погребот на Баута ќе се одржи денеска во 15 часот во родната Струга.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com