Home » Почина Макс Џулиен, ѕвездата во филмот The Mack

Почина Макс Џулиен, ѕвездата во филмот The Mack

by Журнал.мк

Глумецот Макс Џулиен познат по неговата улога во филмот The Mack почина на 88 годишна возраст. Тажната вест ја објави неговиот портпарол, а засега причините за смртта се непознати. Џулиен починал во својот дом во Лос Анџелес за време на новогодишната ноќ.

Од глумецот се прости неговото семејство и голем број пријатели, меѓу кои и филмскиот продуцент и автор на стрипови Дејвид Ф. Вокер.

„Се запознавме во 1996 година. Беше извонреден човек и имавме голем број интересни разговори. Беше брилијантен, смешен и харизматичен“, рече Дејвид.

За потсетување, Макс во филмот The Mack од 1973 година го играше Голди, амбициозен макро во Оукленд кој откако ќе излезе од затвор ќе се соочи со корумпирани полицајци и нарко бос.

You may also like

About Us

Журнал МК е независен информативен портал.

Адреса: 8 Ударна Бригада 20б, Скопје, МК
Телефон: + 389 2 3217 815
Email: info @ zurnal.mk

@2022 – All Right Reserved. Designed and Developed by Anet.com.mk

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More