Home » Почина двегодишното дете од Кичево, уапсен таткото кој е осомничен дека го претепал

Почина двегодишното дете од Кичево, уапсен таткото кој е осомничен дека го претепал

by Журнал

По 22 борба за живот, на Клиниката во Скопје почина двегодишното дете од Кичево, кое беше претепано од својот татко.

Вчера во Кичево полицијата го уапси таткото на девојчето Ф.Д. (30) од Кичево.

-Тој се сомничи дека на 18.12.2023 година во семејниот дом во Кичево и нанел тешки телесни повреди на неговата двегодишна ќерка, која била пренесена за укажување лекарска помош во Општата болница во Кичево, а потоа во Клиничкиот центар во Скопје каде, на 08.01.2024 година, починала, информираат од СВР Охрид.

Во координација со јавен обвинител, против Ф.Д. ќе биде поднесена соодветна пријава.

Според информациите од полицијата, таткото на девојчето е приведен и осомничен дека на 18 декември и нанел тешки телесни повреди пред да биде хоспирализирана.

You may also like

About Us

Журнал МК е независен информативен портал.

Адреса: 8 Ударна Бригада 20б, Скопје, МК
Телефон: + 389 2 3217 815
Email: info @ zurnal.mk

@2022 – All Right Reserved. Designed and Developed by Anet.com.mk

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More