Home » Почина актерот Тајлер Кристофер Бејкер

Почина актерот Тајлер Кристофер Бејкер

by Журнал.мк

На 50 годишна возраст, како последица на срцев удар почина актерот Тајлер Кристофер Бејкер, најпознат по улогите во сериите „Општа болница“ и „Денови на нашите животи“.

„Со голема тага ја објавуваме смртта на Тајлер Кристофер. Тој почина по срцев удар во неговиот стан во Сан Диего”, напишале негови колеги, пренесува „LA Times“.

Тајлер Кристофер Бејкер на јавноста и е познат по улогата во серијата „Општа болница“ во која глумеше од 1996 до 2016 година.

Главната улога во оваа серија му донесе „Еми“ награда за најдобар актер, како и многу други номинации.

Тој беше во брак со Ева Лонгорија од 2002 до 2004 година.

You may also like

About Us

Журнал МК е независен информативен портал.

Адреса: 8 Ударна Бригада 20б, Скопје, МК
Телефон: + 389 2 3217 815
Email: info @ zurnal.mk

@2022 – All Right Reserved. Designed and Developed by Anet.com.mk

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More