Home » По освежувањето, повторно на голема врата ни доаѓа Африкански топлотен бран

По освежувањето, повторно на голема врата ни доаѓа Африкански топлотен бран

by Журнал.мк

По ова освежување кое го имаме од денес, а истото ќе се задржи и во текот на утрешниот ден веќе од петок, а особено за време на викендот и во првите денови од следната седмица повторно нашата територија ќе подпадне под влијание на топол бран од Африка, прогнозира метеорологот Славчо Попоски.

Токму поради ова и температурите ќе бележат тенденција на позначителен пораст, па така тие речиси насекаде ќе надминуваат 30 степени, додека во најтоплите централни и југоисточни предели тие ќе се искачат и до близу 40 степени, вели Попоски.

You may also like

About Us

Журнал МК е независен информативен портал.

Адреса: 8 Ударна Бригада 20б, Скопје, МК
Телефон: + 389 2 3217 815
Email: info @ zurnal.mk

@2022 – All Right Reserved. Designed and Developed by Anet.com.mk

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More