Home » По околу половина час се чека за влез во државава на ГП Табановце и за излез на ГП Богородица

По околу половина час се чека за влез во државава на ГП Табановце и за излез на ГП Богородица

by Журнал.мк

По околу половина час се чека за влез во државава на граничниот премин Табановце и за излез од државава на ГП Богородица, информира АМСМ.

На останатите гранични премини од македонска страна, нема подолги задржувања за влез и излез од државата.

-Сообраќајот на државните патишта се одвива непречено, по суви коловози. Интензитетот на сообраќај на патните правци надвор од градските средини е умерен, соопшти АМСМ.

You may also like

About Us

Журнал МК е независен информативен портал.

Адреса: 8 Ударна Бригада 20б, Скопје, МК
Телефон: + 389 2 3217 815
Email: info @ zurnal.mk

@2022 – All Right Reserved. Designed and Developed by Anet.com.mk

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More