Home » По нападите на Хамас пронајдени се најмалку 260 тела на место каде се одржувал музички фестивал

По нападите на Хамас пронајдени се најмалку 260 тела на место каде се одржувал музички фестивал

by Журнал.мк

Израелската спасувачка служба Зака соопшти дека најмалку 260 тела се извадени од музички фестивал кој беше под напад на Хамас.

Локалните медиуми известуваат дека очајните родители се обидуваат да дознаат нешто повеќе за своите деца, кои биле на рејв забава.

Видео емитувано од израелските медиуми покажува дека десетици посетители на фестивалот како трчаат низ отворено поле додека одекнуваат истрели.

Многумина се сокриле во околните овошни насади или биле застрелани додека бегале.

Се очекува бројот на загинати да се зголеми бидејќи медицинските екипи не завршиле со проверките на областа.

You may also like

About Us

Журнал МК е независен информативен портал.

Адреса: 8 Ударна Бригада 20б, Скопје, МК
Телефон: + 389 2 3217 815
Email: info @ zurnal.mk

@2022 – All Right Reserved. Designed and Developed by Anet.com.mk

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More