Home » По единаесет дена пронајдена е исчезнатата девојка од Неготино

По единаесет дена пронајдена е исчезнатата девојка од Неготино

by Журнал

Пронајдена е деветнаесет-годишната А.М. од Неготино, која пред единаесет дена беше пријавена за исчезната, пренесува ,,Фокус”.

Девојката била пронајдена во кавадаречко село и е во добра состојба.

За случајот со исчезнувањето информираше СВР Велес, откако на 31-ви јануари мајката на девојката во полициската станица во Неготино пријавила дека таа се оддалечила од домот, а со себе не носела мобилен телефон.

Службениците веднаш по пријавата започнале со потрагата и презеле мерки за пронаоѓање.

Во врска со пронаоѓањето, од СВР Велес најавија детали во тек на денот.

You may also like

About Us

Журнал МК е независен информативен портал.

Адреса: 8 Ударна Бригада 20б, Скопје, МК
Телефон: + 389 2 3217 815
Email: info @ zurnal.mk

@2022 – All Right Reserved. Designed and Developed by Anet.com.mk

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More