Home » По девет години заминува уште еден член од „старата гарда“ на Манчестер јунајтед

По девет години заминува уште еден член од „старата гарда“ на Манчестер јунајтед

by Lina Muslija

Манчестер јунајтед во изминатите години преживеа голем број турбуленции, а во летниот преоден рок се очекува од екипата да заминат уште неколку фудбалери, меѓу кои е и Ентони Марсијал.

Марсијал пристигна на „Олд Трафорд“ пред девет години и досега настапи на 317 натпревари, а постигна 90 голови, но до крајот на сезоната нема да добие шанса кај тренерот Ерик Тен Хаг.

Французинот не ги оправда очекувањата на навивачите на „црвените ѓаволи“, па на лето ќе си бара нов ангажман, а веќе постои интерес од Турција и Франција.

Искусниот напаѓач со „црвените ѓаволи“ досега освои неколку титули, меѓу кои се Европа Лига, Лига Купот, англискиот Суперкуп и ФА-купот.

🚨 𝐂𝐎𝐍𝐅𝐈𝐑𝐌𝐄𝐃: Anthony Martial, set to leave Man United as free agent — there’s no way back 🇫🇷After 9 years, 317…

Posted by Fabrizio Romano on Saturday, April 13, 2024

You may also like

About Us

Журнал МК е независен информативен портал.

Адреса: 8 Ударна Бригада 20б, Скопје, МК
Телефон: + 389 2 3217 815
Email: info @ zurnal.mk

@2022 – All Right Reserved. Designed and Developed by Anet.com.mk

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More