Home » По четворица фудбалери од Реал и Дортмунд во тимот на сезоната од Лигата на шампионите!

По четворица фудбалери од Реал и Дортмунд во тимот на сезоната од Лигата на шампионите!

by Lina Muslija

УЕФА го објави тимот на сезоната во Лигата на шампионите, во него очекувано доминираат фудбалери на двата финалисти, Реал Мадрид и Борусија Дортмунд.

Од тимот на Реал Мадрид се Винисиус, Белингем, Ридигер и Карвахал, од Дортмунд се Кобел, Хумелс, Матсен и Сабицер. Кејн е од Баерн, Фоден од Манчестер Сити и Витиња од ПСЖ.

Голман:
Грегор Кобел (Борусија Дортмунд)
Одбрана:
Дани Карвахал (Реал Мадрид)
Антонио Ридигер (Реал Мадрид)
Матс Хумелс (Борусија Дортмунд)
Јан Матсен (Борусија Дортмунд)
Среден ред:
Витиња (ПСЖ)
Џуд Белингем (Реал Мадрид)
Марсен Сабицер (Борусија Дортмунд)
Напад:
Фил Фоден (Манчестер Сити)
Хари Кејн (Баерн Минхен)
Винисиус (Реал Мадрид)

You may also like

About Us

Журнал МК е независен информативен портал.

Адреса: 8 Ударна Бригада 20б, Скопје, МК
Телефон: + 389 2 3217 815
Email: info @ zurnal.mk

@2022 – All Right Reserved. Designed and Developed by Anet.com.mk

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More