Home » По 60 години нова детска градинка во Бутел 2, вели Мицкоски

По 60 години нова детска градинка во Бутел 2, вели Мицкоски

by Журнал.мк

,, Денес камен темелник на нова градинка, овој пат во Бутел.

За нова успешна недела. По 60 години населбата Бутел 2 добива нова градинка.

Со ова решение над 200 дечиња ќе добијат пристојни и пријатни услови за престој, ран развој и подготoвка за на училиште. Инвестицијата е вредна над 100 милиони денари и ова е уште едно остварено ветување.

Интензивно ќе работиме за постигнување на резултати и изнаоѓање на решенија за проблемите кои народот очекува да бидат решени и Македонија да ја вратиме на граѓаните.

Исполнуваме
За тебе!”, напиша премиерот Христијан Мицкоски на својот Фејсбук профил.

You may also like

About Us

Журнал МК е независен информативен портал.

Адреса: 8 Ударна Бригада 20б, Скопје, МК
Телефон: + 389 2 3217 815
Email: info @ zurnal.mk

@2022 – All Right Reserved. Designed and Developed by Anet.com.mk

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More