Home » ПЛАТЕН УБИЕЦ МИ СТОЕШЕ ВРЗ ГЛАВА Роби Вилијамс за анксиозноста и стравот од непознати

ПЛАТЕН УБИЕЦ МИ СТОЕШЕ ВРЗ ГЛАВА Роби Вилијамс за анксиозноста и стравот од непознати

by Журнал.мк

Британскиот музичар Роби Вилијамс во неодамнешно интервју за „Мирор“ ја откри темната страна на славата. Имено, според неговите кажувања, тој бил цел на платен убиец.

– Никогаш не сум го кажал ова, но имав платен убиец над мојата глава. Никогаш не зборував за тоа во јавноста. Го нема никаде тоа. Имам пријатели… Тоа се работи за кои не се зборува кога ќе станеш познат – вели пејачот.

Роби (47) вели дека во животот на големите ѕвезди најтешко е справувањето со славата.

– Во еден миг од мојот живот бев неверојатно познат. Познат, во стилот на Мајкл Џексон. Станав популарен кога имав 17 години. На 16 бев во „момчешки бенд“, а кога имав 21, започнав соло кариера. Продадов 80 милиони албуми, го држев рекордот по бројот на продадени билети за еден ден за турнејата – истакна Роби.

Сепак, тој вели дека ѕвездите мора да се помират со фактот дека кога се познати „им се одзема“ приватноста.

– Сакам да одам на нормални места каде што не можам да одам затоа што луѓето сакаат да ме убијат. Потребно е некое време за да се помириш со тоа… Јас, на пример, имам анксиозност и не сакам да запознавам туѓинци, а туѓинците сакаат да ме запознаат мене и јас сум засрамен поради тоа. Тоа е тоа што всушност ме прави вознемирен – објасни поп-пејачот.

You may also like

About Us

Журнал МК е независен информативен портал.

Адреса: 8 Ударна Бригада 20б, Скопје, МК
Телефон: + 389 2 3217 815
Email: info @ zurnal.mk

@2022 – All Right Reserved. Designed and Developed by Anet.com.mk

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More