27.8 C
Skopje
Thursday, June 30, 2022

Плачев, се смеев и се опијанив! Роналдо прозборе за најважниот трофеј во кариерата

Најчитани вести

Петкратниот добитник на „Златната топка“, Кристијано Роналдо откри кој е најважниот трофеј во неговата блескава кариера.

Не е изненадувачки дека ова е европската титула со Португалија во 2016 година.

– Ова беше одличен момент. На таа неверојатна, незаборавна вечер се расплакав, се смеев, страдав (Роналдо беше заменет во првото полувреме поради повреда) викав, се опијанив. Не се шегувам! Плачев толку многу за време на финалето, што бев дехидриран. После натпреварот, за време на прославата, се напив чаша шампањ и веднаш се опијанив. Јас навистина не пијам, но овој ден беше толку посебен. За мене тоа е најважниот трофеј, рече Кристијано.

Во финалето во Париз, Португалија победи со 1:0 по голот со Едер и го освои нивниот прв голем трофеј во историјата. Последователно, Роналдо ја одведе својата татковина до триумф на новиот турнир – Лигата на нации во УЕФА и во моментов има за цел да го надмине Иранецот Али Даи (109) за најмногу голови во дресот на една репрезентација.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com