Home » Петровска: Со единство ќе го вратиме СДСМ на победничките патеки

Петровска: Со единство ќе го вратиме СДСМ на победничките патеки

by Журнал.мк

Денеска пред членовите на СДСМ од Велес кандидатката за претседател на СДСМ Славјанка Петровска ги претстави клучните приоритети од програмата „Манифест за социјалдемократијата“.

,,СДСМ е државотворна партија и повторно ќе се врати на победничките патеки онаму каде што припаѓа. Тоа ќе го постигнеме само ако сме обединети и ако постојано го слушаме нашето членство.

Тоа, јас како иден претседател, се обврзувам да го правам, да ги слушам членовите кои како што го избираат претседателот на партијата, така ќе ги избираат и претседателите на општинските организации, но и идните пратеници, советници, градоначалници.

Ако заедно работи ако се слушаме еден со друг, ќе успееме, заедно ќе го вратиме СДСМ на кормилото на државата” порача Петровска.

Изборите за нов претседател на СДСМ де закажани за в недела 30 јуни.

You may also like

About Us

Журнал МК е независен информативен портал.

Адреса: 8 Ударна Бригада 20б, Скопје, МК
Телефон: + 389 2 3217 815
Email: info @ zurnal.mk

@2022 – All Right Reserved. Designed and Developed by Anet.com.mk

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More