1.8 C
Skopje
Sunday, January 29, 2023

People’s Choise Awards: Кланот Кардашијан доминираше, Анистон ги освои сите со говорот

Најчитани вести

Вчеравечер се одржа доделувањето на наградите People’s choise 2019, па на црвениот тепих видовме одлично стилизирани познати ѕвезди.

Меѓу најзабележаните беше креацијата на Гвен Стефани, која доби награда за Икона.

50-годишната Џенифер Анистон го украде шоуто со говорот откако ја доби наградата за Икона на 2019 година.

И пејачката Пинк доби иста награда, а на црвениот тепих се појави фамилијарно и имаше емотивен говор за ќерка си.

Вечерта ќе биде запаметена и по првото појавување во јавност на актерот кој пред извесен период доживеа тешка сообраќајна несреќа, смешниот Кевин Харт, кој доби најрада за најдобар комичар во 2019-та.

Кланот Кардашија доминираше во блескави креации.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести