Home » Пендаровски за смртта на Навални: Тажен ден за демократијата

Пендаровски за смртта на Навални: Тажен ден за демократијата

by Журнал

Претседателот Стево Пендаровски кој присуствува на Минхенската безбедносна конфереција денеска изрази жалење за смртта на рускиот опозициски политичар, Алексеј Навални.

„Ужаснат сум од смртта на рускиот политичар Алексеј Навални. Тажен ден за демократијата, човештвото изгуби цврст активист за човекови права. Срдечно сочувство до неговата сопруга Јулија и неговите деца“ напиша претседателот Пендаровски на социјалната мрежа „Х“.

You may also like

About Us

Журнал МК е независен информативен портал.

Адреса: 8 Ударна Бригада 20б, Скопје, МК
Телефон: + 389 2 3217 815
Email: info @ zurnal.mk

@2022 – All Right Reserved. Designed and Developed by Anet.com.mk

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More