Home » Пендаровски ги прими членовите на преодната Влада

Пендаровски ги прими членовите на преодната Влада

by Журнал

Претседателот Стево Пендаровски, вечерва, по завршувањето на седницата во Собранието за избор на преодна Влада за спроведување на избори на пратеници, во својот Кабинет ги прими членовите на новиот состав на Владата.

На членовите на преодната Влада, претседателот Пендаровски им посака ефикасно работење и успешно спроведување на претстојните парламентарни избори.

You may also like

About Us

Журнал МК е независен информативен портал.

Адреса: 8 Ударна Бригада 20б, Скопје, МК
Телефон: + 389 2 3217 815
Email: info @ zurnal.mk

@2022 – All Right Reserved. Designed and Developed by Anet.com.mk

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More